Dipteki Balık

 

Öyle bir haldeyim ki! Dışarıdan bakan "Ne bu hayatından bezmiş, ölümü bekler halin?" diyor. Evet bezginim, bıkkınım ve ölümü bekliyorum. Gerçekçi olmak gerekirse de ölümüme fazla kalmadı diyebilirim, yanlış anlaşılmasın intihar felan etmeyi düşündüğüm yok canım...

Hani olur ya bazen "Öleceğim ya ben" dersiniz, belki de bunu sadece ben söylüyorumdur. Ben son zamanlarda bunu sık sık söylüyorum, söylemekle de kalmıyorum hissediyorum hem de kalpten! Kalpten dediysem mecaz anlamda değil, kalbimde sorun olduğunu düşünüyorum ha belki okuyunca "Doktora gitsene be kardeşim!" deyeceksiniz lâkin gitmeyi düşünmüyorum. Çünkü ölmeyi ben de istiyorum, neden istediğimi anlat anlat bitmez ki! Hayatımı buraya yazmam gerekir o da baya uzun sürer. Biliyorum ki uzun yazıyı okumayı pek sevmiyorsunuz, yani siz onu okuyana kadar belki de ben ölmüş olurum o derece.

Bu ölüm hakkında 2. yazışım "Amma çok ölümden bahsediyorsun az neşelen, güldürecek şeyler yaz" da deyebilirsiniz fakat görünen köy klavuz istemez be arkadaşlar "Ne bu hayatından bezmiş, ölümü bekler halin?" Eğer olur da bir gün o görünüşümden silkinir ve ölümü beklemekten vaz geçersem çokta neşeli ve espirili bir insan olarak görür-dü arkadaşlarım beni, belki onu size de yansıtırım ama belki... Bu sıralar dipteyim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !