Bu Devirde Herkes Aşık

 

 

   Dün dışarı çıktım ve arkadaşlarımın yanına gitmek üzere yürümeye başladım. Hava güzel tabi etraf cıvıl cıvıl. Sevgililer, aileler, arkadaşlar herkes geziyor kaçmaz tabi bu hava!

   Bir şey fark ettim sokakta o kadar çok çift vardı ki anlatamam size neredeyse tek başına dolaşan sadece ben varmışım gibi. Çiftlerin yanından geçerken kulak misafiri de oluyorum ister istemez ve 10 çiftten 8'i kavga ediyordu. "Acaba bana mı denk geliyor?" diye düşünmeden de edemedim... Her neyse arkadaşlarımın yanına vardığımda topluca dolaşmaya başladık, dedim ya her taraf çift diye bir yerde oturduk yemek yiyoruz arka tarafımızda ki çift tartışıyor birbirlerine hakaret ederek hemde şiddetli geçimsizlik var ortada. Bi' baktım yan ve 2 masa ileride ki çiftte tartışıyor. O an arkadaşımla göz göze geldik ve gülmeye başladık arkadaşıma "Bu gün kavga etme günü fela mı?" diye sorduğumda sadece gülerek kafasını sallamakla yetindi.

  Etrafımda ki insanları gözlemliyorum öyle bir yaşantı tarzları var ki, sevgilisi olmayan depresyona giriyor yahu! Bu bana biraz trajikomik geliyor yani gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum. Geçenlerde bir arkadaşımın yanındayım araba da seyir halindeyken anlattı bana 2 senedir bir kıza tutulmuş lâkin son 6 aydır fela artık kız yüz vermeyince uzaklaşmış. E bir yandan da bakıyorum o arkadaş farklı farklı kızlarla dolaşıyor, sevgili oluyor bir şeyler yaşıyor. Şimdi bu olayda beni çelişkiye düşürdü bir yandan da kafamda ki sorunun cevabını verdi.

  Bu devirde herkes aşık, herkes sevgili ister ama ikisi de olmazsa depresyona girer.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !